Cykl szkoleń dla nauczycieli języka polskiego w Niemczech

W lipcu rozpoczyna się cykl szkoleń dla nauczycieli języka polskiego, „Kto naucza, uczy się * Qui docet discit”, organizowanych przez Federalny Związek Nauczycieli Języka Polskiego w Niemczech.  Pierwsze spotkanie odbędzie się na Uniwersytecie Tübingen, w sobotę 11 lipca 2027 roku od godziny 9.30 do 17.15. Tematem szkolenia będzie: Gramatyka i praktyka. Nauczanie gramatyki języka polskiego jako obcego.

Kolejne szkolenia odbędą się:

  • 19.09.2026 w Berlinie, Liczy się to, jak mówisz po polsku -właściwa komunikacja w różnych sytuacjach
  • 26.09,2026 w Darmstadt, Literatura w nauczaniu języka polskiego
  • 7.11.2026 w Essen, Motywująca informacja zwrotna, ocenianie i testowanie na lekcjach języka polskiego
  • 28.11.2026 w Berlinie w biurze Polskiego Towarzystwa Szkolnego „Oświata”, Mali czytelnicy, wielkie umiejętności. Jak sprawić, by promocja czytelnictwa w szkole podstawowej była skuteczna i ciekawa.

Zapraszamy serdecznie.

Projekt możliwy jest dzięki finansowemu wsparciu KoKoPol. Dziękujemy!

 

➡️ Aktualności nauczycielskie:
Bundesvereinigung der Polnischlehrkräfte – Aktuelles