Cykl szkoleń dla nauczycieli języka polskiego w Niemczech
W lipcu rozpoczyna się cykl szkoleń dla nauczycieli języka polskiego, „Kto naucza, uczy się * Qui docet discit”, organizowanych przez Federalny Związek Nauczycieli Języka Polskiego w Niemczech. Pierwsze spotkanie odbędzie się na Uniwersytecie Tübingen, w sobotę 11 lipca 2027 roku od godziny 9.30 do 17.15. Tematem szkolenia będzie: Gramatyka i praktyka. Nauczanie gramatyki języka polskiego jako obcego.
Kolejne szkolenia odbędą się:
- 19.09.2026 w Berlinie, Liczy się to, jak mówisz po polsku -właściwa komunikacja w różnych sytuacjach
- 26.09,2026 w Darmstadt, Literatura w nauczaniu języka polskiego
- 7.11.2026 w Essen, Motywująca informacja zwrotna, ocenianie i testowanie na lekcjach języka polskiego
- 28.11.2026 w Berlinie w biurze Polskiego Towarzystwa Szkolnego „Oświata”, Mali czytelnicy, wielkie umiejętności. Jak sprawić, by promocja czytelnictwa w szkole podstawowej była skuteczna i ciekawa.
Zapraszamy serdecznie.
Projekt możliwy jest dzięki finansowemu wsparciu KoKoPol. Dziękujemy!

➡️ Aktualności nauczycielskie:
Bundesvereinigung der Polnischlehrkräfte – Aktuelles
